Společnost Carbon Clean představuje novou generaci technologie CCUS – modulární, škálovatelnou a nákladově efektivní – CycloneCC technologii. Carbon Clean prezentuje technologii jako průlomové řešení, které je nákladově efektivní a šetří místo. Má modulární konstrukci, které lze libovolně přidávat v souladu s cíli dekarbonizace, což umožňuje malým a středně velkým průmyslovým emitentům investitovat do zachycování CO2. Srdcem této inovativní technologie jsou rotující vrstvy, které využívají odstředivou sílu ke zvýšení účinnosti procesu zachycování uhlíku.
V únoru navštívila početná delegace spolku CO2CZ, ve které nechyběli ani zástupci Svazu chemického průmyslu ČR nebo společnosti EY, belgický Gent, kde si prohlédli speciální zařízení, které recykluje uhlík na udržitelný a pokročilý bioetanol – STEELANOL.
Pokroky v oblasti výzkumu záchytu CO2 adsorpcí (PEI) indikují nákladovost záchytu CO2 již pod hranicí 100€/tunu.
Rechnologie CO2RENEW™ vyrábí metanol, kyselinu mravenčí nákladově levněji než konvenční metody. https://www.skyre-inc.com/co2renew
Helmholtzův Institut Erlangen-Norimberk pro obnovitelné zdroje energie, pobočka Forschungszentrum Jülich, přichází s možností reprodukce GDE (gas diffusion electrode) - účinnou elektrolýzu CO2 pro výrobu udržitelných paliv a surovin. Plány jsou využití CO2RR a GDE v národním projektu Kopernikus – v oblasti Power to X.
Kanadská společnost v Torontu zabývající se primárně elektrolýzou CO2.
https://co2cert.com/about/cert-technology/
Nejnověji zastřešuje 22 inovativních start-upů, které se zabývají čistými technologiemi.
https://co2cert.com/news/