Společnost Carbon Clean představuje novou generaci technologie CCUS – modulární, škálovatelnou a nákladově efektivní – CycloneCC technologii. Carbon Clean prezentuje technologii jako průlomové řešení, které je nákladově efektivní a šetří místo. Má modulární konstrukci, které lze libovolně přidávat v souladu s cíli dekarbonizace, což umožňuje malým a středně velkým průmyslovým emitentům investitovat do zachycování CO2. Srdcem této inovativní technologie jsou rotující vrstvy, které využívají odstředivou sílu ke zvýšení účinnosti procesu zachycování uhlíku.
Pokroky v oblasti výzkumu záchytu CO2 adsorpcí (PEI) indikují nákladovost záchytu CO2 již pod hranicí 100€/tunu.
1PointFive - přímé zachycování CO2 ze vzduchu (DAC) v americkém Texasu. Využívá kompresor od Siemens Energy a inženýring dodává australská firma Worley. Dimenzován je na 500 000 tun CO2/rok s potenciálem up scale až na 1 milion tun CO2/rok. Společnost 1PointFive plánuje do roku 2035 nasadit 70 zařízení DAC po celém světě.
Patentovaná technologie zachycování uhlíku byla vyvinuta v posledních dvaceti letech kanadskými vědci a inženýry a podporována vládami Kanady, Spojených států a Evropské unie. Technologie CO2 Solutions by Saipem umožňuje záchyt CO2 přímo z průmyslových zdrojů. SAIPEM.